Изгоре голф во Грчец

Црна хроника 15.01.2021 / 20:58
Архива

Вчерана рано утрината изгорел автомобил марка „Голф“ во селтото Грчец.

На 15.01.2021 во 03:20 часот било пријавено дека во с.Грчец, скопско, настанал пожар во патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, сопственост А.И.(49) од с.Грчец – информираат од МВР.

Пожарот бил изгаснат, а извршен е увидот од увидна екипа од скопската полиција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.