Приватен автобус за јавен превоз се запали утринава на автобуското стојалиште под Железничката станица во Скопје.

Автобусот го гасат десттина пожарникари со две возила.

Командирот на пожарникарската чета Борче Менковски за МИА изјави дека автобусот се запалил додека бил паркиран на стојалиштето и во него немало патници.

Според првичните сознанија, причината за запалувањето најверојатно е проблем со електриката на автобусот.

фото: МИА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.