Попладнево е изгаснат пожарот кој избувна во скопското село Таор. Гореше сува трска на поголема површина.

Како што информира Противпожарната бридага на Град Скопје, пожарот е комплетно изгаснат со брза интервенција на пожарникарите и не е дозволено негово ширење.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.