Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера 08:25 часот, во Полициска станица Драчево, било пријавено дека во село Малчиште настанал пожар во викенд куќа сопственост на 57-годишниот О.Ј. од село Батинци,скопско.

Пожарот бил локализиран од противпожарната екипа од Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.