Ако се враќате од работа по Илинденска, избегнете го овој булевар, зашто во моментов сообраќајот е отежнат поради верижен судир на четири возила. Приченета е само материјална штета, повредени нема, но бидејќи се чека увид, сообраќајот е затворен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.