Изреволтирана жена ја искршила шофершајбната на службениот автомобил во кој се вози вицепремиерот Артан Груби, ексклузивно дознава „Лидер.мк“.

Од МВР за Лидер го потврдуваат Инцидентот, што се случил се случил претпладнево.

Денес околу 12,00 часот пред Собрание на РСМ од страна на В. Ј. (38) год. било скршено предното ветробранско стакло од ПМВ Пасат сопственост на Влада на РСМ. Од страна на полициски службеници лицето е приведено во ПС Центар. Се работи на расчистување на случајот – информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.