Исчезната е 70 – годишна жена од Скопје, Павлина, облечена е во бели патики, црни панталони и бело крем јакна, а се изгубила покрај трим патеката во Кисела вода или на патеката покрај Тутунски комбинат од населбата Пролет до Аеродром.

Од нејзиното семејство молат сите кои имаат информации за жената , да се јават на телефоните 071 517-307 или 071 586-773.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.