Триесет и три годишна скопјанка е исчезната.

За исчезнувањето реагираат од нејзиното семејство, од каде велат дека исчезнтата имала здравствени проблеми.

Во Полициската станица Бит-пазар вчера во 15.30 часот Г.Ш.(41) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината сестра М.И.(33), која имала здравствени проблеми.

 

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето – информираат од МВР.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.