На 13.10.2021 во 10:40 часот во СВР Скопје, С.М.(54) од Скопје пријавила дека од дома се оддалечила нејзината ќерка М.М.(33), која имала здравствени проблеми.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.