Осумдесетгодишниот Иван Пејовски – Јоше денеска исечзнал, а семејсвото и пријателите бараат помош за негово брзо пронаоѓање. Тие апелираат оние кои ќе го забелжат да се јават на следните телефонски броеви: 075 294 – 287, 076 596 – 870.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.