Вчера во 9:50 часот во СВР Штип, К.Ј.(61) од Штип пријавил дека од семејниот дом се оддалечил неговиот син М.Ј.(28).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.