На 25 април 2020 година во 07.30 часот во Полициската станица Аеродром лицето Н.Б.(35) од Скопје, пријавила дека претходниот ден, односно на 24.04. 2020 година околу 10:30 часот, во непознат правец се оддалечила нејзината мајка Н.С. (68).

Се работи на случајот за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.