Вчера околу 16.30 часот во СВР Скопје, С.М. пријавил дека М.М.(69) од Скопје се оддалечила од домот.

Таа и претходно, во неколку наврати, го напуштала домот и се враќала.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.