Вчера во 17,00 часот во СВР Скопје, М.П.(64) од Скопје пријавила дека во 15,20 часот од дома се оддалечил нејзиниот син К.П.(24) од Скопје, соопшти денеска МВР.

Мајката потенцирала дека исчезнатио син бил со здравствени проблеми.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.