Малолетничка од Скопје исчезна.

С.А. во 22.30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, пријавила дека од семејниот дом во Скопје заминала нејзината малолетна ќерка.

Таа во повеќе наврати се оддалечувала од домот и е враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на девојчето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.