Исчезна малолетничка од СОС Детско Село која веќе неколку пати сама го напуштала и била враќана со полиција.

МВР информира дека во 10.00 часот во СВР Скопје вработена во СОС Детско село, пријавила дека од СОС Детско Село самоволно заминала нивната штитеничка М.С.(17), која повеќе пати заминувала од установата и е враќана од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.