На 21.09.2021 во 01:10 часот во Полициското одделение Сарај, Ш.А.(47) од с.Буковиќ, скопско, пријавила дека нејзината ќерка И.А.(17) се оддалечила од домот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.