Педесет и осумгодишна скопјанка вчераутро пријавила дека во понеделникот излегол од дома и не се вратил нејзиниот постар брат.

Во ПС Илинден Ј.Т. (58) од село Петровец пријавила дека на 17 декември од домот во непознат правец се оддалечил нејзиниот брат Р.Ј. (63).Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.