Вчера во 20.50 часот во СВР Куманово, Б.Д. од с.Пчиња, кумановско, пријавил дека неговата сопруга А.А.Д.(33) од с.Пчиња се оддалечила од семејниот дом.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.