На 13.12.2018 година во 02:10 часот во Полициската станица Драчево Б.Ќ. (43) од село Студеничани пријавил дека на 12.12.2018 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата ќерка Б.М.(22).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.