Во Полициска станица Карпош, вчера во 15 часот, старателka од Меѓуопштински центар за социјални работи, пријавила дека околу 9 часот во непознат правец се одалечило 16-годишно лице.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.