Вчера во 09:00 часот во Полициската станица Драчево 55-годишниот К.Л. пријавил дека од домот се одалечила неговата 15-годишна ќерка К.Л. и најверојатно е заедно со момче, кое тој го познава. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.