Три дена нема трага ниту глас од 11 годишно момче од Битола, кое од совојот дом се оддалечило на 4-ти март оваа година.

„На 04.03.2019 околу 14.30 часот во СВР Битола било пријавено дека од својот дом се оддалечило 11-годишно дете од Битола, кое предходно неколку пати се оддалечувало и се враќало“, велат од СВР Битола.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.