Осудуван педофил и таткото на прилепчанец со богато криминално досие се напаѓачите екипата на Инфомакс во Прилеп. Педофилот, пишува Инфомакс, излегол од затвор пред два месеци.

Нашите информации велат дека тој бил повеќе пати осудуван и го повторувал делото. Нашите извори велат дека бил специјално ослободен од затвор пред изборите, пишува Инфомакс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.