Охриѓанец чиј тикет бил добитен почнал расправија со вработените во обложувалница, по што тие биле принудени да повикаат обезбедување. Причина за караницата била исплата на добивка, а според вработените, проблематичното лице од нив барало да му биде исплатена поголема сума од онаа што била испишана на тикетот.

Деновиве обрзбедување морало да интервенирала уште во една обложувалница, овој пат во Скопје, каде страствен играч го скршил апаратот на кој играл. Гневен поради загубата на пари играчот удирал и го оштетил апаратот, па обезбедувањето го задржало лицето се до доаѓање на полицијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.