Инцидент се случил денеска во ОУ Лазо Ангеловски во скопската населба Ново Лисиче, а како што сведочат жителите на околните згради, имало полициско присутсво во дворот на училиштето.

Од МВР за „Република“ информираат дека имало пријава во 14.50 часот за нарушен ред и мир и физички напад во училиште во Ново Лисиче и додаваат дека полициските службеници се уште се на местото на настанот. Повеќе информации за случајот очекуваме подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.