Млад човек од општина Могила денес се обидел да си го одземе животот палејќи се со бензин.

Како што објаснува неговиот брат, во вознемирувачкото видео, момчето се обидело да се самозапали поради закани кои ги добивал од градоначалничката на Могила, Јасмина Гулевска од СДСМ.

Човекот кој се обидел да се самоубие е татко на две мали дечиња.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.