Вчера попладне во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на булеварот “Борис Трајковски“, општина Кисела Вода, бил нарушен јавниот ред и мир од М.И. (36) од Радовиш, С.П.(68), В.В. (66), В.И. (41) сите од Скопје, поради претходно нерасчистени должничко-доверителски односи.

По документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.