Вчера попладне во СВР Скопје било пријавено дека М.Л. (24) и Р.Р.Г. (27), двајцата од Белгија, влегле во дворот на Генералштабот на Армијата на улица „Орце Николов“.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и лицата изјавиле дека залутале и ја прескокнале оградата.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.