Вчера во 16.30 часот Ф.Д.(39) од Скопје пријавил дека претходниот ден околу 23.00 часот на подрачјето на Центар неговиот син и неговата другарка биле физички нападнати од неколку малолетници.

Од МВР велат дека се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.