Во текот на вчерашниот ден, околу 16 часот, во Секторот за внатрешни работи Скопје, А.Б. (33) пријавил дека истиот ден околу 15 часот во с.Трубарево, скопско, соседот Б.С.(76) со ловечка пушка пукал во неговото куче.

На местото на настанот излегле полициски службеници, одземена е пушката “Застава М-70“ и два патрона и се работи на целосно расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.