Вчера попладне во СВР Скопје, Р.Д. (42) од Скопје пријавил дека завчера околу 18.30 часот, шест лица неовластено влегле на имот на ул. „Првомајска“ каде се наоѓа бензинска пумпа и складиште за гас, при што оштетиле предмети.

Исто така сторителите упатиле закани и навреди кон еден од вработените и кон управителот на правните лица.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.