Албански државјанин и скопјанец се степале на бензинска пумпа во Скопје, информира МВР. Според информациите на полицијата, вчера во 03:05 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 02:30 часот на булеварот „Србија“ на бензинска пумпа бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 42-годишниот А.Д. од Републик Албанија и 30-годишниот С.П. од Скопје. Сочинет записник за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.