Познатата твитерџика Ина Многу Фина остро ги коментира последните два напади на група на мажи врз девојки и прашува кога ќе има посериозни казни за ваквите престапи.

Девојка истепана на паркингот на Средно Водно. Вие двајца, шо не ја тепавте у град или малце страв да не ве види некој, вака горе нема кај да бега, башка вие меѓу себе може да се билдате дека сте јаки. Две машки тепале едно женско. Инаку вака улошки користите или тампони?
Пред два дена, неколку лица нападнале, претепале и силувале малолетничка која била штитеничка во дом. Ќе почнеме ли посериозно да ги казнуваме овие со пречки во функционирањето на куренцата кои се палат само на насилство и на немоќни и послаби жени? Овие што силувале биле неколку лица, дегенерици, кузнае колку биле јаки у група чим нападнале дете. Ебачишта сите до еден. Се собрале неколку куртони, земале девојче, незаштитено, од дом, ко да животот не му е доволно тежок на сироткото дете, па ја тепале и ја силувале…жими све, јас од затвор не би ги пуштала овие. Има да работат физичка работа до последна секунда од нивниот живот без да видат жена никад више. Никад, пишува Ина Многу Фина.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.