Вчера околу 14 часот во битолската полиција е пријавено дека во дом на улицата „Кленовец“ во Битола починало едномесечно бебе, пренесува „Телма“.

Била повикана и итната медицинска помош каде лекар констатирал смрт.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Битола

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.