Почина и второто момче од вчерашната тешка сообраќајка во Кавадарци, родено 1991 година, откако претходно почина момче родено 1994 година.

Двете момчиња се возеле на моторцикл, а сообраќајката настанала при судир со џип.

Починаа на скопските клиники. Оваа информација за МИА ја потврди Елизабета Недановска, портпарол во Државното јавно обвинителство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.