Вчера околу 19 часот, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово – Полициска станица Гостивар, ги лишиле од слобода албанските држaвјани Д.Л. (19) и К.Р. (19), кои нелегално влегле и непријавено престојувале и поради сомнение дека се инволвирани во кражби во неколку гостиварски села.

Двајцата албански државјани задржани се во Полициската станица Гостивар.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.