Меѓу повредените од сообраќајката кај Карпалак е и една трудница која е донесена во Клиничкиот центар во Скопје. Ова вечерва го изјави докторот на Ургентниот центар кој посочи дена досега нема донесено деца, дека сите пациенти се возрасни.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.