Според пријавеното, А.А. и Џ.А. од село Долно Палчиште, ангажирани како помошници кај пријавителката, во повеќе наврати одзеле пари и вредни предмети од неа. Пронајдените предмети се одземени, стои во соопштението од МВР, а Џ.А. и А.А. биле лишени од слобода и задржани во полициска станица за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајо

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.