На социјалните мрежи се појави видеосминка од тепачка меѓу Роми и полицајци. Неколку полицајци физички биле нападнати од група Роми додека ги извршувале службените задачи. По нападот лицата биле лишени од слобода, а против нив е поднесена соодветна пријава.

На 12.11.2020 во 15.15 часот полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода Џ.Б.(31), С.А.(31) и Р.А.(44) сите од Кочани, затоа што околу 11.20 часот во градскиот пазар во Кочани физички нападнале полициски службеници додека извршувале службени задачи. Против лицата се поднесена соодветни пријави, велат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.