Во полициска станица Прилеп денеска во 00:45 часот, 22 годишна девојка пријавила силување од страна на Е.А. (28) од село Дебреште, со кого претходно била во врска седум месеци.

Од МВР информираат дека Е.А. е лишен од слобода и полициски службеници од Полициска станица Прилеп преземаат активности за расветлување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.