Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, поднесе кривична пријава против Н.С. (25), А.М. (24), К.Ѓ. (25) и В.О. (27), сите од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 30.12.2018 година во сендвичара на ул. „15-ти Корпус“ во Струга, пријавените физички ги нападнале А.П., Б.З., Д.С. и Ф.З., сите од село Ливада.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.