Откако изминатиот викенд физички се пресметуваа неколку лица на паркинг во Аеродром, нов инцидент во оваа скопска општина.

Се степале седум лица од кој највозрасниот имал 72 години.

Завчера во 15:40 часот било пријавено дека во Скопје на подрачјето на Аеродром бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу А.Г.(41), С.Г.(72), Д.К.(34) и Н.С.(45), од една страна, и А.Ј.(35) и А.Ј.(31), од друга страна, сите од Скопје, соопшти полицијата.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодвeтен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.