Синоќа во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Смилевска“, општина Ѓорче Петров, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Р.Џ. (35), Р.Н. (33) и С.И. (33), сите од Скопје, од една страна и Ф.С. (32), Т.Ц. (22) и А.М. (29), сите од Скопје, од друга страна.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.