Утрово околу 4:30 часот бил нарушен јавниот ред и мир во една од дикостеките сместени во Градскиот парк во Скопје.

Како што сооптши МВР, во Полициската станица Карпош А.К.(30) од Скопје, пријавил дека во дискотека во Градскиот парк со В.А.(33) и Е.Н.(24) сите од Скопје, биле физички нападнати од неколку лица.

Се работи на расчистување на случајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.