Синоќа околу 21 часот било пријавено дека во с. Косевица, Македонска Каменица, од удар од гром настaнал пожар во куќата сопственост на Р.Н..

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипи на Територијалната противпожарна единица Македонска Каменица.

Увид ќе се врши во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.