Вчера попладне на Граничен премин „Табановце“, од слобода бил лишен Т.В. (32) од Р. Грција, поради тоа што при преглед на багажот биле пронајдени семки од непознато растение.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а Т.В. бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.