Државјанин на Грција вчера бил уапсен на граничниот премин „Табановце“, информира МВР.

Вчера во 15:30 часот на Граничен премин „Табановце“ бил лишен од слобода 48-годишниот С.Д. од Република Грција, кој управувал патничко возило „форд маверик’’, со бугарски национални ознаки, за кое при граничната контрола било констатирано дека има фалсификуван број на шасија и типска налепница. Лицето е предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка – соопшти полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.