На 08.06.2023 во 23:45 часот во близина на граничната линија со Република Грција, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Југ го затекнале грчкиот државјанин В.П.(54), кој нелегално ja преминувал државната граница.

При преглед во неговите торби била пронајдена и одземена поголема количина различни видови цигари без документација.

По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.