Вчера во 19.30 часот во ОВР Гостивар 51-годишен гостиварец пријавил дека неговата сопруга С.Б. агресивно се однесувала кон него.

Од СВР Тетово велат дека по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.